Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.4] brak połączenia SILNIK ABS ASR

Elektryka
Gawędziarz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Lubelskie

[A6 C5 2.4] brak połączenia SILNIK ABS ASR

Post autor: Gawędziarz » 03 sty 2010, 23:46

Witam wszystkich klubowiczów. Mam pytanie odnośnie połączenia SILNIK ABS ASR, prawdopodobnie mam odłączone, pozdrawiam i proszę o pomoc.

Chodzi o to ze świeci mi się kontrolka ASR, czyli jest wyłączony. Po włączeniu zapłonu kontrolka gaśnie a zaraz po zapaleniu zapala się. To wszystko stało sie po założeniu instalacji gazowej. Na komputerze wyskakuje błąd BRAK POÂŁÂĄCZENIA SILNIK ABS ASR, dlatego właśnie podejrzewam że osły czegoś zapomnieli podłączyć. Pozdro
Ostatnio zmieniony 07 sty 2010, 11:01 przez Gawędziarz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
pawel1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 691
Rejestracja: 12 sie 2008, 21:36
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: pawel1 » 04 sty 2010, 07:42

Napisz dokładnie o co ci chodzi bo ja tez mam lub mialem sterownik abs z asr tylko sie zepsuł sterownik jest połączony z komputerem a komputer ze silnikiem czyli i tak sie wszystko łączy pozdro

Gawędziarz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Gawędziarz » 04 sty 2010, 11:08

Chodzi o to ze świeci mi się kontrolka ASR, czyli jest wyłączony. Po włączeniu zapłonu kontrolka gaśnie a zaraz po zapaleniu zapala się. To wszystko stało sie po założeniu instalacji gazowej. Na komputerze wyskakuje błąd BRAK POÂŁÂĄCZENIA SILNIK ABS ASR, dlatego właśnie podejrzewam że osły czegoś zapomnieli podłączyć. Pozdro

Awatar użytkownika
pawel1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 691
Rejestracja: 12 sie 2008, 21:36
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: pawel1 » 04 sty 2010, 11:18

Kolego zobacz na ta dużą wtyczkę co podpięta jest do sterownika abs bo moze któryś z nich sie jej tykał pozdro

Gawędziarz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Gawędziarz » 04 sty 2010, 11:36

Prosze trochę dokładniej , gdzie znajduje sie sterownik abs

Awatar użytkownika
pawel1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 691
Rejestracja: 12 sie 2008, 21:36
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: pawel1 » 04 sty 2010, 12:33

Sterownik jest z boku układu do którego idą rurki do abs to jest taka prostokątna dużą wtyczka z dość grubym kablem

Gawędziarz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Gawędziarz » 04 sty 2010, 22:25

OK, dziękuję i sprawdze, a tymczasem pozdrawiam

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 06 sty 2010, 16:23

Koledzy. Brak połączenia ze sterownikiem,jeżeli chodzi o ABS iASR to niestety przypadłość naszych gablot. Przed chwilą skończyłem pisać odpowiedź na podobnie założony temat. Sterownik do naprawy. Nie wymieniajcie całego sterownika bo szkoda kasy. Da się to naprawić tylko trzeba znaleźc kogoś ,kto to już naprawiał i ma sprzęt i pojęcie jak to zrobić. Nie chcę tu zgrywać profesora w tym temacie,ale sporo szukałem,czytałem,sam poddałem się takiej operacji i powiem,że dobrze zrobiłem,że nie wymieniałem od razu sterownika. Koszt naprawy to o ile dobrze pamiętam to dwie stówki.

Awatar użytkownika
pawel1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 691
Rejestracja: 12 sie 2008, 21:36
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: pawel1 » 06 sty 2010, 22:24

piotrekkawa, ja wiem ze naprawiają ale części mechaniczne w sterowniku bo dzwoniłem do jendnego ale mi padło coś z elektryki a ty masz może numer co by mi tą elektrykę naprawił bo tam padł jakiś układ scalony pozdro

Gawędziarz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Gawędziarz » 07 sty 2010, 10:55

Witam ponownie

Sprawdziłem i mam przerwany jeden kabelek także w sobotę rano biorę się za rozkręcanie. Gazowniki zakładając mi gaz pewnie go przerwali, mam nadzieję ze jak go połącze to będzie mi działać ASR. dam znać. pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 07 sty 2010, 11:47

pawel1 pisze:piotrekkawa, ja wiem ze naprawiają ale części mechaniczne w sterowniku bo dzwoniłem do jendnego ale mi padło coś z elektryki a ty masz może numer co by mi tą elektrykę naprawił bo tam padł jakiś układ scalony pozdro
Sterownik to raczej część elektroniczna,która jest zespolona pompą hamulcową i modułem ABS,czyli tym ''czymś'' z zaworkami co rozdzielają ciśnienie płynu hamulcowego do poszczególnych kół. W samym sterowniku są takie włosowate przewodziki,które ulegają przerwaniu i w moim przypadku jak i w wielu innych naprawa polega na umiejętnym polutowaniu tych przerwanych. Jeżeli Cię to ratuje to mam namiary na gościa co mi to robił,ale koleś mieszka w łodzi. Najlepiej wymontować sterownik (nie ma konieczności demontażu całej pompy) i dać do jakiegoś elektronika,który sprawdzi przerwane obwody i je polutuje.

Awatar użytkownika
pawel1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 691
Rejestracja: 12 sie 2008, 21:36
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: pawel1 » 07 sty 2010, 12:17

Mój kolega jest elektronikiem i mi powiedział że on nie ma odpowiedniego sprzętu aby to polutować a sterownik to wymontowałem rok temu i jeżdżę bez niego pozdro

Awatar użytkownika
piotrekkawa
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 240
Rejestracja: 30 cze 2008, 14:42
Lokalizacja: Łódź

Post autor: piotrekkawa » 07 sty 2010, 14:42

pawel1 pisze:Mój kolega jest elektronikiem i mi powiedział że on nie ma odpowiedniego sprzętu aby to polutować a sterownik to wymontowałem rok temu i jeżdżę bez niego pozdro
To znajdź elektronika z dobrym sprzętem. Przy tej operacji podobno niezbędna jest lupa i ręce które nie drżą w ogóle bo te druciki są na prawdę bardzo delikatne i przez to się przerywają. Mi naprawiał koleś co nacodzień zajmuje się mechaniką a elektronika to takie jego hobby z ciekawości. Jednym słowem samouk. Przyznał mi się kiedyś,że pierwsze zabiegi nie zawsze mu się udawały a teraz ma kupę klientów z zepsutymi sterownikami i daje gwarancje po wykonanej robocie.

Awatar użytkownika
pawel1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 691
Rejestracja: 12 sie 2008, 21:36
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: PODKARPACIE

Post autor: pawel1 » 07 sty 2010, 18:48

Ja tez mam takiego kolegę ale niestety on nie daje rady i nie ma sprzętu do tego ja widzialem te układy scalone bo mam częściowo rozebrany sterownik bo on cos próbował naprawić to te kabelki są dwa razy cieńsze niż nitka
Ostatnio zmieniony 09 sty 2010, 11:19 przez pawel1, łącznie zmieniany 1 raz.

Gawędziarz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 15 maja 2009, 18:16
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Gawędziarz » 09 sty 2010, 22:44

Witam ponownie.
Proszę podpowiedzcie mi Panowie gdzie kończy sie przewód od sterownika ABS bo nie mogę go zlokalizować, mam <font color='red'><b>censored</b></font> kabelków i przewodów gazowych i nic nie widze, nawet nie mogę odłączyć tej dużej kostki. A odnośnie tamtego przerwanego kabelka to był od sondy lambda. Zastanawia mnie tylko dlaczego tylko jeden idzie do komputera gazowego a nie dwa. Może mi to ktoś wyjaśnić??? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga